לימודי נהיגה בחיפה

רוצים ללמוד נהיגה? מלאו את הטופס

כל נער ונערה חולמים על היום שבו הם יהיו זכאים לקבל את רישיון הנהיגה. אולי בהתחלה זה נשמע כמו תהליך פשוט, אך לימודי נהיגה מעולם לא היו עניין של מה בכך. כל מי שעבר לימודי נהיגה בחיפה מבין עד כמה המשימה הזאת עשויה להיות מתישה. המטרה הסופית היא לא רק לקבל את רישיון הנהיגה, אלא להפוך להיות נהגים מעולים. כאלה שלא מסכנים את עצמם, ובטח כאלה שלא מסכנים את הסביבה. אז לפני שאתם מתחילים את ההליך ומגשימים את החלום, יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת. כי ככל שתגיעו יותר מוכנים להליך עצמו, כך תוכלו לצלוח אותו ללא כל בעיה. אנו ננסה לגרום לכך שלמרות שלימודי נהיגה בכל עיר הם קשים, אתם תסיימו אותם בהצלחה. בין אם אתם תושבי חיפה או תושבים אחת מהערים הסמוכות.

 

לימודי נהיגה בחיפה – איך מתחילים?

השלב הראשון יהיה להכין את עצמכם לקראת הלימודים עצמם. יש כל מיני פעולות שתצטרכו לבצע עוד לפני שתוכלו להתחיל לחפש מורה נהיגה. הפעולה הראשונה שתצטרכו לבצע היא להוציא טופס ירוק שנועד על מנת לאשר את כשירותיכם לנהיגה. ללא טופס ירוק, לא תוכלו להתחיל את שיעורי הנהיגה אצל המורה. זוהי אחת מדרישות הסף שאותה כל מורה נהיגה אמור לדרוש מכם. בנוסף על מנת להתחיל את שיעורי הנהיגה בראש שקט יהיה עליכם לעבור תיאוריה. מבלי שתעברו את מבחן התיאוריה לא תוכלו לגשת לטסט, ורוב המורים מעמידים זאת כתנאי לתחילת השיעורים. כך שברגע שתעברו את מבחן התיאוריה ותקבלו טופס ירוק, תוכלו להתקדם הלאה בתהליך. אם עדיין לא יצא לכם להתעסק בנושאים הללו זה בדיוק הזמן. עוד לפני שתתחילו להתעסק בנושאים אחרים הקשורים ללימודי הנהיגה.

 

מה זה טופס ירוק ואיך מוציאים אותו?

טופס ירוק הוא בעצם הטופס שמהווה אסמכתא לכך שהינכם כשירים לנהוג. כמו שכבר אמרנו, הטופס הזה הוא תנאי להתחיל לימודי נהיגה בחיפה ובכל עיר אחרת. כך שאם לא תוציאו את הטופס הזה, לא תהיה לכם אפשרות להתחיל את שיעורי הנהיגה עצמם. במסגרת הטופס מתבצעות שתי בדיקות חשובות שאמורות לסכם את כשירותכם לנהיגה. הבדיקה הראשונה היא בדיקה כללית של רופא המשפחה, שמכיר את התיק הרפואי שלכם. אם מסיבה בריאותית אינכם מסוגלים לנהוג, רופא המשפחה יהיה מוכרח לציין זאת. אך ברוב המקרים אין מניעה בריאותית לנהוג, גם אם הינכם סובלים ממחלות שונות. הבדיקה השנייה היא בדיקה של אופטומטריסט המבצע בדיקת ראייה. כך הוא קובע האם אתם צריכים לנהוג עם עדשות או עם משקפי ראייה. במהלך הטופס הירוק מצלמים אתכם, קחו בחשבון כי התמונה הזאת היא התמונה שתופיע ברישיון עצמו.

 

מהו מבחן תיאוריה ואיך אפשר לעבור אותו?

מבחן תיאוריה הוא מבחן אמריקאי שנועד על מנת לבחון את הידע וההיכרות עם חוקי התנועה. למבחן ניתן לגשת מגיל 15.5, כאשר את לימודי הנהיגה עצמם ניתן להתחיל רק בגיל 16. המבחן בנוי מ-30 שאלות, כאשר ישנה חובה לענות נכונה על 26 שאלות. ברוב הערים בישראל ישנם מקומות ייעודיים שבהם ניתן לעבור את המבחן. בעיר חיפה לדוגמה ניתן לעבור את המבחן במרכז בחינה למבחן נהיגה שממוקם ברחוב הנביאים 18. על מנת שתוכלו לעבור את המבחן יהיה עליכם לתרגל כמה שיותר. מי מכם שמתקשה לשבת וללמוד, יכול להירשם לקורסים שונים המכינים את התלמידים לקראת הבחינה.

 

כמה צריך לשלם על לימודי נהיגה בחיפה?

העלות של שיעורי נהיגה בחיפה דומה מאוד לעלות של שיעורי נהיגה בכל הארץ. קשה מאוד למצוא מורי נהיגה מקצועיים שלוקחים מחירים זולים. אך מבחינתכם המחיר הוא פקטור משני, העיקר שתוכלו להשלים את השיעורים – ולעבור את המבחן המעשי. העלות של שיעורי נהיגה בעיר נעה בין 150 ₪ עד 170 ₪ ברוב המכריע של המקרים. כמובן שתוכלו למצוא מורי נהיגה שלוקחים מחירים מעט גבוהים יותר. אך שוב אלו הם המחירים הממוצעים של רוב המורים בעיר. לא אמורה להיות סיבה מיוחדת שתשלמו מחיר מופרז על שיעורי נהיגה. כל עוד אתם משלמים מחיר סביר, אין סיבה שתתפשרו על איכות המורה.

 

האם כדאי ללמוד נהיגה על רכב ידני?

על מנת שתוכלו להתחיל לימודי נהיגה בחיפה יהיה עליכם לבחור האם תנהגו על רכב ידני או אוטומט. הבחירה עשויה להיות קשה כי לכל החלטה יהיו את היתרונות ואת החסרונות שלה. אז מה נכון לבחור? רוב האנשים מעדיפים להתחיל ללמוד נהיגה על רכב ידני. מי שלא מסתדר עם רכב ידני, עובר בשלב מסוים ללמוד על אוטומט. אך הבחירה היא אך ורק של התלמיד שמבצע את השיעורים. יש כאלה שמראש מחליטים לוותר על לימודי נהיגה על רכב ידני. כל אחד מכיר את היכולות שלו בצורה הכי טובה שיש. גם אתם בוודאי מכירים את היכולות שלכם, ותדעו מה נכון לכם לבחור. קחו בחשבון כי תמיד תוכלו לעבור מרכב ידני לאוטומט וגם להפך.

 

איך לבחור מורה המעביר לימודי נהיגה בחיפה?

 • ניסיון: מורה נהיגה בחיפה, שהוא לרוב גם מורה נהיגה מנוסה. הניסיון שאותו המורה צובר לאורך השנים אמור לסייע לו ללמד טוב יותר. לכן האינטרס שלכם יהיה לבחור מורה נהיגה עם רזומה עשיר ככל האפשר. כך תוכלו לדעת כי עם הניסיון שלו תוכלו להיות תלמידים טובים ומיומנים.
   
 • מחיר: אומנם המחיר אמור להיות פרמטר שולי בקבלת ההחלטות שלכם. אך עדיין יהיה עליכם לברר כי המחירים הם כאלה שתוכלו לעמוד בהם. לא תרצו למצוא אתכם במצב שבו אתם משלמים ביוקר על שיעורי נהיגה. תוכלו להשוואת את המחירים ביחס למחירים של מורים אחרים בעיר או בערים אחרות בסביבה.
   
 • זמינות: האינטרס שלכם יהיה לסיים את שיעורי הנהיגה מוקדם ככל האפשר. בו בזמן תרצו כי הזמינות של המורה תהיה מתואמת עם הזמינות שלכם. לכן מראש תבחנו את מידת הזמינות של המורה שאמור ללמד אתכם נהיגה. אם לא תהיו זמינים במועדים שבהם המורה פנוי, זה עלול לעכב את הוצאת הרישיון לא מעט.
   
 • המלצות: אתם לא הראשונים שרוצים להתחיל לימודי נהיגה בחיפה. לכן תוכלו על סמך המלצות של תלמידים אחרים לבחור את המורה האידיאלי. התלמידים יספרו לכם איך הם חוו את השיעורים עם אותו מורה שגם אתם תרצו ללמוד אצלו. כך תוכלו לבחור מורה שתדעו מראש כי הוא מתאים לכם, וכי תוכלו ללמוד אצלו את כל הבסיס של הנהיגה.
   
 • אינטראקציה: העניין האחרון שלא תוכלו להישאר אדישים אליו זוהי האינטראקציה בניכם לבין המורה. בסוף רק אם יהיה חיבור טוב בניכם לבין המורה תוכלו להוציא מהשיעורים את מירב התועלת. אם לא תתחברו אל המורה, יהיה לכם קשה להבין את הערות השונות שהוא עלול לתת לכם במהלך השיעורים. ברגע שיש חיבור טוב, תוכלו להבין בדיוק על מה המורה מדבר כל פעם מחדש.

 

 

לימודי נהיגה בחיפה – על איזה כלי רכב?

תוכלו לבחור להתחיל ללמוד נהיגה על מגוון רחב של רכבים. יש כאלה שמעדיפים ללכת על הבחירה הטריוויאלית וללמוד נהיגה על רכב פרטי. אחרים מעדיפים ללמוד נהיגה על אופנוע, על מנת להוציא רישיון מוקדם ככל האפשר. האפשרות השלישית היא ללכת על רישיון למשאית, שעשוי לפתוח לא מעט דלתות בהמשך הדרך. תוכלו להתייעץ עם מורה נהיגה על מנת שתוכלו לעשות בחירה שתהיו שלמים איתה. בסוף אתם צריכים ללמוד נהיגה על כלי רכב שאתם מתחברים אליו. לכל אחד יש את המחשבות שלו כאשר הוא בוחן את כל האפשרויות הנמצאות על הפר. כמובן שתוכלו להתייעץ עם בני משפחה או חברים על מנת שתוכלו לעשות החלטה אידיאלית עבורכם.

 

תוך כמה זמן ניתן לגשת למבחן המעשי?

אין זמן ספציפי שבו יהיה עליכם לסיים את לימודי הנהיגה. יש כאלה שמנסים להשלים את כל השיעורים במהירות על מנת להוציא רישיון. ישנם אחרים שמנסים לשלב את כל העיסוקים האחרים ביחד עם לימודי נהיגה בחיפה. כך שאתם אלה שצריכים לבחור את הזמן הפנוי העומד לרשותכם לטובת שיעורי נהיגה. הדרישה היא לסיים 28 שיעורי נהיגה מלאים על מנת שתוכלו לגשת לעבור את המבחן המעשי. כך שיש כאלה שמסיימים את כל השיעורים תוך חודש או חודשיים, ואחרים שפורסים את זה על פני 3-6 חודשים. המטרה בסוף היא שתביאו את עצמכם למצב שבו תוכלו לעבור את המבחן המעשי. המבחן המעשי הוא הפרמטר העיקרי שאמור להעסיק אתכם.

 

 

לימודי נהיגה בחיפה- כתבות קשורות